Zamknij

Omikron dotarł do kolejnego miejsca. Zamknięto całe osiedle i zakład pracy

15.01.2022 18:37

Władze Pekinu zgłosiły w sobotę pierwszy przypadek bardziej zaraźliwego wariantu koronawirusa Omikron, w którym do infekcji doszło na terenie ChRL – podały miejscowe media. W stolicy Chin w lutym odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

omikron w chinach
fot. PAP

Omikron dotarł do Pekinu. W badaniach laboratoryjnych wykryto u zakażonej osoby "mutacje charakterystyczne dla wariantu Omikron" – powiedział dziennikarzom przedstawiciel miejskiego urzędu ds. walki z pandemią Pang Xinghuo, cytowany przez agencję Reutera.

Zamknięto osiedle, na którym mieszka zakażona osoba, oraz miejsce, w którym pracuje. Do badań pobrano ponad 2,4 tys. próbek od osób związanych z tymi miejscami – przekazały władze pekińskiej dzielnicy Haidian.

Omikron dotarł do kolejnego miejsca. Zamknięto całe osiedle 

Chińskie miasta zacieśniły w ostatnich tygodniach kontrole przeciwepidemiczne w związku ze rozpoczynającymi się 4 lutego Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie. Kilka miast mierzy się z nowymi ogniskami wariantów Delta i Omikron.

Lokalne przypadki Omikronu wykryto dotąd również w co najmniej czterech innych prowincjach i miastach wydzielonych ChRL: w Tiencinie na północy, w Liaoningu na północnym wschodzie, w Guangdongu na południu i w Henanie w środkowej części kraju. Łączna liczba infekcji Omikronem nie jest znana.

Poprzedniej doby w Chinach kontynentalnych wykryto łącznie 165 nowych przypadków COVID-19, w tym 104, w których do zakażenia doszło na terenie kraju. Zdiagnozowano ponadto 25 bezobjawowych infekcji koronawirusem, w tym dwie lokalne – poinformowała w sobotę państwowa komisja zdrowia.

loader

RadioZET.pl/ PAP