Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wszedł do szatni w przedszkolu i chciał zgwałcić dziewczynkę. Znaleziono też przy nim narkotyki

11.07.2018 12:08
xxx wiadomosci

Prokuratura Rejonowa w Iławie przedstawiła 26-letniemu mężczyźnie zarzut usiłowania gwałtu na kilkuletniej dziewczynce. Do przestępstwa miało dojść w budynku jednego z przedszkoli w Lubawie (woj. warmińsko-mazurskie).

Dziecko fot. Shutterstock

Jak poinformował w środę prokurator rejonowy w Iławie, Jan Wierzbicki, ze wstępnych ustaleń wynika, że na terenie jednego z przedszkoli w Lubawie 26-letni mężczyzna usiłował dokonać gwałtu na kilkulatce. Do przestępstwa doszło w poniedziałek. Mężczyzna wszedł do przedszkolnej szatni, w której przebierają się dzieci. Policja zatrzymała go krótko po tym zdarzeniu już poza terenem przedszkola.

Prokuratura nie podaje informacji o szczegółach tej sprawy. Prokurator Wierzbicki nie ujawnił, czy prowadzący śledztwo będą sprawdzali również to, czy nadzór nad dziećmi ze strony personelu placówki był właściwy.

Przy zatrzymanym znaleziono woreczek foliowy z „suszem barwy zielono-brunatnej”. Dlatego poza zarzutem usiłowania dokonania gwałtu na dziecku przedstawiono mu też zarzut związany z posiadaniem narkotyków.

Mężczyzna nie był wcześniej karany za czyny przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Odpowiadał natomiast przed sądem za przestępstwa przeciwko mieniu. Prawdopodobnie jeszcze w środę iławska prokuratura złoży do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku!

RadioZET.pl/PAP/MP

Oceń