Zamknij

Wszedł do szatni w przedszkolu i chciał zgwałcić dziewczynkę. Znaleziono też przy nim narkotyki

Redakcja
11.07.2018 12:08
Dziecko
fot. Shutterstock

Prokuratura Rejonowa w Iławie przedstawiła 26-letniemu mężczyźnie zarzut usiłowania gwałtu na kilkuletniej dziewczynce. Do przestępstwa miało dojść w budynku jednego z przedszkoli w Lubawie (woj. warmińsko-mazurskie).

Jak poinformował w środę prokurator rejonowy w Iławie, Jan Wierzbicki, ze wstępnych ustaleń wynika, że na terenie jednego z przedszkoli w Lubawie 26-letni mężczyzna usiłował dokonać gwałtu na kilkulatce. Do przestępstwa doszło w poniedziałek. Mężczyzna wszedł do przedszkolnej szatni, w której przebierają się dzieci. Policja zatrzymała go krótko po tym zdarzeniu już poza terenem przedszkola.

Prokuratura nie podaje informacji o szczegółach tej sprawy. Prokurator Wierzbicki nie ujawnił, czy prowadzący śledztwo będą sprawdzali również to, czy nadzór nad dziećmi ze strony personelu placówki był właściwy.

Zobacz także

Przy zatrzymanym znaleziono woreczek foliowy z „suszem barwy zielono-brunatnej”. Dlatego poza zarzutem usiłowania dokonania gwałtu na dziecku przedstawiono mu też zarzut związany z posiadaniem narkotyków.

Mężczyzna nie był wcześniej karany za czyny przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Odpowiadał natomiast przed sądem za przestępstwa przeciwko mieniu. Prawdopodobnie jeszcze w środę iławska prokuratura złoży do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku!

RadioZET.pl/PAP/MP