Zamknij

Stan zagrożenia przed Kapitolem. Nad budynkiem krążą śmigłowce

02.04.2021 20:06

Groźny incydent przed Kapitolem w Waszyngtonie. Jak podaje agencja AFP, samochód wjechał w barykadę przed budynkiem. Jeden z rannych policjantów nie żyje. Z powodu zagrożenia bezpieczeństwa Kongres został zamknięty. Nad budynkiem krążą policyjne śmigłowce - informuje reporter Radia ZET Daniel Bociąga.

stan zagrożenia przed Kapitolem
fot. AP /Associated Press /East News

Waszyngton. Sprawca wjechał samochodem w punkt kontrolny mieszczący się w okolicy północnego skrzydła Kapitolu - informuje reporter Radia ZET Daniel Bociąga. Jak relacjonują świadkowie, przed budynkiem padły strzały.

Rannych zostało dwóch policjantów, których kierujący samochodem staranował. Przetransportowano ich do szpitala. Jeden z policjantów nie żyje.

Stan zagrożenia przed Kapitolem. Samochód wjechał w barykadę. Ranni policjanci

W okolicy Kapitolu obowiązuje stan zagrożenia. Służby bezpieczeństwa nie podają, czy udało się opanować sytuację. Nad budynkiem krążą policyjne śmigłowce.

Po postrzeleniu przez służby bezpieczeństwa zmarł sprawca piątkowego ataku pod Kapitolem - informuje stacja NBC. Okolice Kongresu zabezpieczane są przez Gwardię Narodową.

Po godzinie 13 czasu miejscowego parlamentarzystów i pracowników Kongresu poproszono, by trzymali się z dala od okien i drzwi. Tym znajdującym się na zewnątrz w pobliżu Kongresu nakazano szukanie schronienia.

RadioZET.pl/ AFP/ Daniel Bociąga