Zamknij

Ciężka choroba Benedykta XVI? Jest komentarz Watykanu [NOWE FAKTY]

Redakcja
15.02.2018 15:55
Benedykt
fot. Wojciech Olkuśnik/Agencja Gazeta

Watykańskie biuro prasowe zdementowało w czwartek słowa księdza Georga Ratzingera, brata emerytowanego papieża Benedykta XVI, jakoby cierpiał on na postępujący paraliż. O chorobie tej niemiecki ksiądz mówił w wywiadzie dla tygodnika „Neue Post”.

„Domniemane informacje o chorobie paraliżującej i zwyrodnieniowej są fałszywe. Za dwa miesiące Benedykt XVI skończy 91 lat i, jak sam to ostatnio powiedział, czuje ciężar lat, co jest normalne w tym wieku” — takie oświadczenie biura prasowego Stolicy Apostolskiej cytują włoskie media.

List papieża-emeryta

Przywołano w nim słowa emerytowanego papieża z listu do dziennika „Corriere della Sera”, w którym napisał na początku lutego, że spędza „ostatni okres” swego życia. „Mogę tylko powiedzieć, że w powolnym zmniejszaniu się sił fizycznych wewnętrznie pielgrzymuję do Domu” — wyznał.

Zobacz także

Benedykt XVI dodał: „To wielka łaska dla mnie, że jestem otoczony na tym ostatnim odcinku drogi, niekiedy trochę męczącym, przez taką miłość i dobroć, jakich nie mógłbym sobie wyobrazić”.

Co powiedział brat Benedykta XVI?

W wywiadzie rozpowszechnionym w środę przez watykanistów 94-letni ksiądz Ratzinger powiedział m.in., że „najbardziej niepokojące jest to, że paraliż może dotrzeć do serca” jego brata. — Wtedy to może szybko się skończyć — zauważył.

Zobacz także

Za alarmujące uznano też słowa księdza Ratzingera, który zapowiadając swój przyjazd z Niemiec do Watykanu na 91. urodziny Benedykta XVI 16 kwietnia, zastrzegł, że „nie wiadomo, co wydarzy się do tego czasu”.

RadioZET.pl/PAP/MP