Zamknij

Duda spotkał się z Franciszkiem. „Papież chwalił 500 plus” [ZDJĘCIA]

Redakcja
15.10.2018 12:14
Andrzej Duda
fot. PAP/EPA

Przed godziną 11, w poniedziałek, w Watykanie zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z papieżem Franciszkiem. Rozmowa w cztery oczy trwała blisko pół godziny. Po audiencji Duda spotka się z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezydentowi oprócz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy towarzyszyli prezydenccy ministrowie Krzysztof Szczerski, Adam Kwiatkowski, Paweł Mucha, Andrzej Dera oraz minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Podczas spotkania doszło do wymiany podarunków. Duda przekazał papieżowi kopię znajdującego się w Wilnie obrazu Jezusa Miłosiernego autorstwa Andrzeja Gosika, kosz z polskimi tradycyjnymi produktami żywnościowymi, które zostaną przez Stolicę Apostolską rozdane ubogim, oraz dwa albumy: o Krakowie oraz o „Apostołach Bożego Miłosierdzia”.

Zobacz także

Z kolei papież Franciszek przekazał prezydentowi kopię medalionu przedstawiającego plac Świętego Piotra sprzed ukończenia kolumnady Berniniego, podpisane w poniedziałek papieskie orędzie na Światowy Dzień Pokoju oraz cztery dokumenty papieskie, w tym adhortację „Radość Ewangelii”.

– Papież z wielką aprobatą mówił o wsparciu dla rodziny realizowanym przez polski rząd, m.in. o programie 500 plus – powiedział po spotkaniu z Franciszkiem prezydent Andrzej Duda.

Franciszek, żegnając się z Andrzejem Dudą, poprosił go o modlitwę. Prezydent zapewnił o modlitwie, w szczególności – jak mówił – w intencji Ojca Świętego modli się matka prezydenta. Papież przekazał wówczas dla niej pozdrowienia.

Andrzej Duda u Franciszka. ZDJĘCIA z audiencji: