Zamknij

Benedykt XVI zmienił się nie do poznania. Opublikowano nowe zdjęcie [FOTO]

Redakcja
16.09.2017 16:58
Benedykt XVI zmienił się nie do poznania. Opublikowano nowe zdjęcie [FOTO]
fot. PAP/EPA

Benedykt XVI od ponad czterech lat jest na papieskiej emeryturze. W sieci pojawiło się pierwsze od kilku miesięcy zdjęcie, na którym widać 90-letniego duchownego. Papież-emeryt wyraźnie się postarzał. 

Od momentu, w którym papież Benedykt XVI przeszedł na emeryturę, bardzo rzadko pokazuje się publicznie oraz zabiera głos. Duchowny stara się nie udzielać wywiadów i pozować do zdjęć. Tym większym zaskoczeniem przyjęto opublikowaną w mediach społecznościowych fotografie, na której widać emerytowanego Ojca Świętego.

"Z całym szacunkiem, ale bym go nie poznała", "Bardzo się nam postarzał", "Trudno oswoić starość, ale nie ma innej drogi" – piszą pod postem internauci.

Zobacz także

90-letni duchowny nie ukrywa, że jest gotowy na śmierć. – Przede mną ostatni odcinek drogi, jaką jest życie. Nie mogę wiedzieć tego, co jest przede mną zakryte, ale wiem, że jest ze mną światłość Boga, który zmartwychwstał i że jego światłość jest mocniejsza niż wszelka ciemność tego świata. To pozwala mi iść dalej pewnym krokiem, to pozwala iść dalej nam wszystkim – powiedział w jednym z niedawno głoszonych kazań w Kaplicy Paulińskiej w Watykanie.

RadioZET.pl/DG