Zamknij

Niepełnosprawny chłopiec podszedł do papieża podczas audiencji [WIDEO]

Redakcja
29.11.2018 11:54
Watykan. Niepełnosprawny chłopiec podszedł do papieża podczas audiencji
fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Podczas środowej audiencji papieża z wiernymi niespodziewanie obok Franciszka pojawił się 6-latek. Chłopiec zupełnie nieskrępowany najpierw zaczepiał członka Gwardii Szwajcarskiej, a następnie samego Ojca Świętego. Dopiero po interwencji jego mamy dziecko wróciło na swoje miejsce.    

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Na nagraniu wideo ze środowej audiencji generalnej w Auli Pawła VI w Watykanie widać, jak chłopiec nieśmiało zbliża się coraz bardziej do miejsca, gdzie Papież przemawiał do wiernych.

Najpierw 6-latek podszedł do stojącego na baczność gwardzisty, ciągnął go za rękawiczkę, chcąc sprawdzić, czy jest prawdziwy. Kolejno chłopiec biegał po sali, a ostatecznie podbiegł do papieża.

Zobacz także

Jak podała agencja AP, dziecko zostało zidentyfikowane jako Wenzel Wirth i pochodzi z włosko-argentyńskiej rodziny. Podczas spotkania Franciszka z chłopcem interweniowała jego matka, której Ojciec Święty pozwolił zostać przy sobie. 

Kiedy w końcu kobieta zabrała syna, Franciszek pochodzący z Argentyny pochylił się do siedzącego obok arcybiskupa Georga Gansweina i powiedział o chłopcu: „On jest Argentyńczykiem, niezdyscyplinowany”.

– To dziecko nie może mówić. Jest niemową, ale może się kontaktować ze światem. Ale jest coś, przez co pomyślałem: „on jest wolny, niedyscyplinowanie, ale wolny” [...]. Pomyślałem: „czy jestem tak wolny przed Bogiem?” – powiedział papież. 

Ojciec dziecka w rozmowie z agencją AP podkreślił, że pochodzą z Werony i starają się pomóc chłopcu wyrazić siebie w każdy możliwy sposób.

Zobacz także

RadioZET.pl/AP/PTD