Papież Franciszek otrzymał niezwykły prezent. Pochodzi z 1971 roku [FOTO]

Redakcja
02.09.2018 19:13
Papież Franciszek
fot. PAP/EPA

Papież Franciszek otrzymał w niedzielę biały skuter Vespa ze specjalną spersonalizowaną rejestracją. Dochód ze sprzedaży jednośladu z 1971 roku będzie przekazany na cele charytatywne. W Watykanie skuter wypróbował papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Skuter podarowali papieżowi włoscy organizatorzy zlotu miłośników tej marki, przybyłych do Rzymu. Delegacja klubu fanów Vespy spotkała się z papieżem przed południową modlitwą w Watykanie. Towarzyszył im kardynał Krajewski.

Przedstawiciele klubu wręczyli Franciszkowi oryginalny, pomalowany na biało model sprzed 47 lat wraz z kaskiem oraz specjalną rejestracją: BF362918. Jak wyjaśnili, to skrót od nazwiska papieża - Bergoglio, jego imienia - Franciszek wraz z rokiem jego urodzin 1936 oraz niedzielną datą, czyli 2.9.18.

Dar ten został przekazany urzędowi papieskiego jałmużnika, który przeznaczy go na cele dobroczynne. Kardynał Krajewski w obecności papieża zasiadł na skuterze.

Zobacz także

Po tym porannym spotkaniu grupa 600 motocyklistów wzięła udział w południowej modlitwie Anioł Pański na placu Świętego Piotra. 

RadioZET.pl/PAP/DG