Zamknij

Papież: musimy otworzyć się na potrzeby naszych cierpiących

Redakcja
09.09.2018 14:08
Watykan. Papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański
fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Papież Franciszek powiedział w niedzielę wiernym na pl. Świętego Piotra w Watykanie, że zbyt często ludzie są "głusi i niemi" wobec bólu osób potrzebujących pomocy. - Tak często chorzy i cierpiący stają się problemem - zauważył.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W rozważaniach w czasie spotkania w południe na modlitwie Anioł Pański w Watykanie Franciszek zwrócił uwagę na konieczność - jak to ujął - "uzdrowienia ze strachu". - Popycha on nas do marginalizowania chorego, cierpiącego, niepełnosprawnego - wskazał.

Zobacz także

- Są różne sposoby spychania na margines, także za sprawą pseudolitości czy usuwania problemu. Pozostaje się głuchym i niemym w obliczu bólu osób naznaczonych przez choroby, niepokoje i trudności - mówił Franciszek.

Jak podkreślił, "zbyt często chory i cierpiący stają się problemem, podczas gdy powinni stanowić okazję do troski i solidarności ze strony społeczeństwa wobec najsłabszych".

- Musimy otworzyć się na potrzeby naszych cierpiących i potrzebujących pomocy braci, unikając egoizmu i zamknięcia serca - apelował Franciszek. Wzywał, by okazać wielkoduszność i ofiarność. Papież przypomniał, że dobre uczynki należy dokonywać "bez rozgłosu i ostentacji".

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD