Zamknij

Franciszek zaprosił na uroczysty posiłek 3 tysiące ubogich i bezdomnych

Redakcja
18.11.2018 11:27
Watykan. Papież Franciszek zaprosił na uroczysty posiłek 3 tysiące ubogich i bezdomnych
fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

W obchodzony w niedzielę Światowy Dzień Ubogich papież Franciszek zje obiad z trzema tysiącami osób biednych i bezdomnych. Uroczysty posiłek w Watykanie zafundował jeden z luksusowych rzymskich hoteli. Ubogich zaprosiły też znane restauracje w centrum miasta.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Światowy Dzień Ubogich, z którego inicjatywą wystąpił Franciszek w czasie Roku Miłosierdzia, obchodzony jest w Kościele po raz drugi.

Po mszy w bazylice Świętego Piotra, ubodzy zasiądą do stołu z papieżem w watykańskiej Auli Pawła VI, która z tej okazji zostanie zamieniona w wielką jadalnię.

Zobacz także

Do inicjatyw dobroczynności dołączyło kilka najlepszych restauracji w historycznym centrum Wiecznego Miasta, w rejonie Pola Marsowego. Lokale te zaprosiły na niedzielny obiad łącznie 150 bezdomnych - podopiecznych stołecznych ośrodków pomocy.

- W naszym mieście jest dużo osób gotowych włączyć się w pomoc potrzebującym, a restauratorzy z rejonu Campo Marzio są w tej dziedzinie prawdziwymi mistrzami - powiedział rektor pobliskiej bazyliki świętego Eustachego ksiądz Pietro Sigurani.

- Niedzielna inicjatywa dołącza do naszej codziennej działalności, prowadzonej na rzecz osób najsłabszych - dodał duchowny. 

W sobotę papież Franciszek natomiast odwiedził tymczasową przychodnię, która z okazji Światowego Dnia Ubogich została ustawiona na placu Świętego Piotra.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD