Zamknij

Męska prostytutka oskarża księży. Przekazał 1200 stron dowodów

Redakcja
06.03.2018 20:59
Męska prostytutka oskarża księży. Przekazał 1200 stron dowodów
fot. Archiwum RadioZET.pl

Wielka afera wśród księży. Archidiecezja w Neapolu przekazała do Watykanu 1200 stron dowodów przeciwko 40 duchownym w sprawie korzystania z usług męskich prostytutek.

Francesco Mangiacapra wykonujący zawód męskiej prostytutki we Włoszech skompletował zestaw poważnych i jego zdaniem niepodważalnych dowodów przeciwko 34 księżom i 6 seminarzystom, którzy korzystali z jego usług. Zrobił to — jak twierdzi — ponieważ nie mógł znieść hipokryzji wśród duchownych.

1200 stron dowodów

Mangiacapra przekazał 1200 stron dowodów. Są to m.in. zrzuty ekranu rozmów z duchownymi przez media społecznościowe i ich zdjęcia. Włoch zaznacza jednak, że nie popełnili oni przestępstwa, lecz ciężki grzech. — Ci, którzy popełnili błąd, muszą ponieść konsekwencje oraz otrzymać pomoc w zadośćuczynieniu krzywd — mówi kardynał Cresenzio Sepe.

Seksskandal w Watykanie

To nie jedyny problem Watykanu w ostatnim czasie. Ksiądz Pietro Amenta został przyłapany na próbie napastowania seksualnego 18-latka. Jak podają włoskie media, zasiadał on w Rocie, jednym z trybunałów w Kurii Rzymskiej, który zajmuje się m.in. sprawami dotyczącymi unieważnienia związków małżeńskich.

RadioZET.pl/Wprost.pl/Wp.pl/strz