Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ludzkie kości znaleziono w Watykanie. W tle tajemnicze zaginięcie nastolatki

30.10.2018 23:14
xxx wiadomosci

W eksterytorialnym budynku należącym do Watykanu znaleziono ludzkie kości. Odkrycie potwierdziła Stolica Apostolska. Trwają badania, by ustalić, czy są to szczątki zaginionej w 1983 roku córki pracownika Stolicy Apostolskiej Emanueli Orlandi. Powadzone są badania laboratoryjne.

Watykan. Znaleziono ludzkie kości. Zaginiecie Emanueli Orlandi fot. Wikipedia/PD, Bestravelvideo/Shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Znaleziska dokonano w siedzibie nuncjatury apostolskiej w Rzymie.

Jak twierdzi włoska agencja prasowa ANSA, w chwili obecnej nie jest jasne, czy są to szczątki jednej czy więcej osób. Już wcześniej, przypomniano, dokonano podobnych odkryć.

Trwają specjalistyczne badania szczątków.

W wydanym późnym wieczorem oświadczeniu Stolica Apostolska ogłosiła, że podczas prac remontowych na terenie nuncjatury apostolskiej Villa Giorgina, w Wiecznym Mieście, znaleziono fragmenty kostne.

Jak podkreślono, na miejsce przybyła żandarmeria watykańska, która poinformowała przełożonych w Stolicy Apostolskiej. Ci zaś zawiadomili natychmiast władze włoskie w celu wszczęcia dochodzenia i nawiązania koniecznej współpracy - głosi komunikat.

Watykan podał, że szef prokuratury w Rzymie polecił laboratorium kryminalistycznemu policji ustalenie wieku i płci osoby oraz kiedy doszło do jej śmierci.

Postępowanie w sprawie ich odkrycia prowadzone jest w Watykanie we współpracy z włoskim wymiarem sprawiedliwości.

Jego celem jest ustalenie, czy szczątki należą do Emanueli Orlandi, która zaginęła w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach 22 czerwca 1983 roku w Rzymie, gdy miała 15 lat. Wszystko wskazuje na to, że została porwana.

Wieloletnie śledztwo nie naprowadziło dotąd na żaden trop, który pozwoliłby wyjaśnić, co stało się z nastoletnią obywatelką watykańską. 

RadioZET.pl/PAP/PTD

Oceń