Zamknij

Mężczyzna o wadze 250 kg utknął w domu. Ewakuowano go za pomocą dźwigu

02.12.2020 18:04
Alain Panabiere
fot. France 3 Occitanie screen/Alain ROBERT/SIPA/SIPA/East News

Ważący 250 kg Alain Panabiere został ewakuowany z mieszkania w Perpignan na południu Francji. Mężczyzna nie mógł się poruszać i był uwięziony w lokalu od ponad roku.

Trudna pod względem logistycznym i niebezpieczna dla zdrowia 53-letniego Alaina Panabiere'a ewakuacja odbyła się we wtorek - informuje dziennik „Le Parisien”. Po godzinach przygotowań około 50 osób (policja, strażacy i zespoły medyczne) wyciągnęło za pomocą dźwigu Panabiere’a z dwukondygnacyjnego domu położonego w dzielnicy, w której wąskie uliczki utrudniały przeprowadzenie akcji. Mężczyzna w pozycji leżącej został umieszczony na specjalnej platformie.

Ważący 250 kg Alain Panabiere ewakuowany z mieszkania 

Podczas ewakuacji zniszczona została fasada budynku. „Aby nie ryzykować, sąsiedzi zostali poproszeni o czasowe opuszczenie swoich mieszkań na cały czas trwania operacji” – poinformowała media lokalna prefektura.

Po ewakuacji Panabiere został odwieziony do szpitala w specjalistycznej karetce i podłączony do kroplówki. Czekają go tygodnie rehabilitacji, aby mógł ponownie zacząć się poruszać. Mężczyzna od ponad roku nie wychodził z domu i całymi godzinami leżał na podłodze swojego mieszkania prawdopodobnie po złamaniu nogi.

– Kiedy ponownie uruchamiamy osobę unieruchomioną od lat, istnieje ryzyko dekompensacji krążenia, zakrzepicy – skomentował dla francuskiego dziennika stan zdrowia Alaina lekarz diabetolog dr Antoine Avignon.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP