Zamknij

We Francji zawalił się most. Co najmniej jedna ofiara. Trwa akcja ratunkowa

18.11.2019 12:03
We Francji zawalil się most
fot. Le Parisien

Jedna osoba nie żyje po zawaleniu się w poniedziałek rano mostu łączącego dwie miejscowości w pobliżu Tuluzy na południu Francji. Do rzeki wpadła ciężarówka i dwa samochody osobowe. Trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Metalowa konstrukcja łącząca Mirepoix-sur-Tarn i Bessieres, ok. 25 km na północny wschód od Tuluzy, runęła do rzeki Tarn w poniedziałek, około godziny 8.10 rano.

Zobacz także

Wskutek zawalenia się mostu do rzeki wpadł samochód ciężarowy i dwa osobowe. Zginął 15-latek podróżujący jednym z pojazdów.

Trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa. Możliwych dalszych ofiar poszukują nurkowie i 80 strażaków. Region patrolują dwa śmigłowce. Wiele osób uznaje się na razie za zaginione.

Według dziennikarzy regionalnego dziennika „La Depeche du Midi” na most wjechała ciężarówka o wadze przekraczającej dopuszczalny limit.

Zobacz także

Most o długości 152 metrów i szerokości 5 metrów został wybudowany w 1935 roku, a odnowiony w 2003 roku przez radę departamentu Haute-Garonne. Lokalne władze zapewniają, że konstrukcja przeprawy była regularnie kontrolowana, a poniedziałkowy wypadek tłumaczą „ogromnym porannym ruchem na moście”.

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter