Zamknij

Weekend z Danem Brownem w Radiu ZET. Zobacz ekskluzywny wywiad z pisarzem [WIDEO]

Redakcja
28.10.2017 00:04
Weekend z Danem Brownem w Radiu ZET. Zobacz ekskluzywny wywiad z pisarzem [WIDEO]

Twórca "Kodu Leonarda da Vinci" Dan Brown po raz pierwszy odwiedził Polskę. Promował swoją nową powieść "Początek", w której profesor Langdon rozwiązuje kolejną tajemniczą zagadkę. Przekonajcie się, co miał do powiedzenia redakcji Radia ZET.

W rozmowie z Radiem ZET mówił m.in. o swojej twórczości i inspiracjach. Przypomniał też czasy, w których jego książki nie były tłumaczone na żaden język i sprzedawały się w bardzo małej liczbie egzemplarzy. - Kupowała je głównie moja mama, której było mnie szkoda - powiedział z uśmiechem na twarzy. 

- Mam w domu pokój, który nazywam ''świątynią wdzięczności'' i są tam książki z całego świata. Pewnie w tych 56 językach, o których mówiliśmy. Do tej pory napisałem siedem książek. Mam je tam przetłumaczone i trzymam je po to, aby mi przypominały o wszystkich wspaniałych kontaktach i znajomościach, które nawiązałem na świecie przez te lata - zdradził. 

Nową powieść "Początek" poleca Radio ZET. W sobotę i niedzielę w trakcie ''Weekendu z Danem Brownem'' na antenie Radia ZET usłyszysz fragmenty powieści i będziesz mógł również wygrać książkę.

Pisarz był gościem dziewiątego Festiwalu Conrada w Krakowie (festiwal potrwa do niedzieli). Do Polski amerykański autor przyjechał po raz pierwszy.

Dan Brown urodził się w 1964 r. w Exeter w USA. Uczył się w Amherst College. Uczył się historii sztuki i muzyki. Później sam nauczał literatury i scenopisarstwa. Dan Brown od blisko 20 lat zajmuje się wyłącznie pisarstwem. Jego powieści sprzedały się w setkach milionów egzemplarzy, przetłumaczono je na ponad 50 języków świata. Najsłynniejsze powieści sensacyjne Browna to „"Kod Leonarda da Vinci”", „"Anioły i demony"”, „"Inferno”". 

Radio ZET/maal/DG