Zamknij

Robił zdjęcia duszącej się partnerce, spóźnił się z ratunkiem. Kobieta zmarła

10.09.2020 16:35
Węgry, tragiczna śmierć kobiety przez uduszenie
fot. Shutterstock

Na widok duszącej się partnerki zamiast udzielania pierwszej pomocy, 39-letni Węgier sięgnął po aparat by sfotografować kobietę. Chwila zwłoki kosztowała dziewczynę życie.

Do tragedii doszło w kwietniu zeszłego roku. Jak podaje PAP, 39-letni Węgier z miejscowości Pilisvoeroesvar niedaleko Budapesztu, usłyszał dziś zarzut nieudzielenia pomocy duszącej się dziewczynie.

Śmierć nastąpiła wskutek nieszczęśliwego wypadku. Kobieta włożyła głowę w splot liny, która wisiała nad jej łóżkiem i na której trenowała, zapewne akrobatykę. Pochylając się do przodu, lina zacisnęła się na jej szyi. Dziewczyna zaczęła się dusić.

Robił zdjęcia zamiast ratować partnerkę. Kobieta udusiła się

Widząc taki obrót spraw partner najpierw zaczął robić jej zdjęcia. - Na pomoc było już za późno, przez co kobieta zmarła – poinformowała węgierska policja.

Zobacz także

Kobieta w kwietniu zeszłego roku włożyła głowę w splot liny do treningu wiszącej nad jej łóżkiem. Gdy pochyliła się do przodu, lina zacisnęła się na jej szyi.

Jej 39-letni partner zauważył, że dziewczyna się dusi, ale zamiast natychmiast pośpieszyć jej z pomocą, wyjął telefon, zrobił zdjęcie i dopiero potem wyzwolił nieprzytomną już kobietę z zacisku. Zawiadomił karetkę, ale na ratunek było już za późno.

Zobacz także

Policja zebrała wszystkie informacje w tej sprawie. Wątpliwości nie miał lekarz sądowy, który stwierdził, że gdyby mężczyzna natychmiast uwolnił kobietę z pętli, to mógłby uratować jej życie. Podejrzany nie przyznał się do winy.

RadioZET.pl/ Police.hu/