Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Stanowczy głos Węgier. Tylko to może powstrzymać przed kolejnymi zamachami

04.06.2017 08:24
xxx wiadomosci

Rząd węgierski potępia zamach w Londynie, do którego doszło w sobotę wieczorem – oświadczył w niedzielę szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto, wzywając do całkowitego zatrzymania nielegalnej imigracji w Europie.

Stanowczy głos Węgier. Tylko to może powstrzymać przed kolejnymi zamachami fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Czy napływ emigrantów do Europy zwiększył poziom zagrożenia terrorystycznego?

Szijjarto napisał w komunikacie, że rząd węgierski jak najsurowiej potępia zamach, współczuje osobom pogrążonym w żałobie i życzy jak najszybszego powrotu do zdrowia rannym.

Ocenił, że przeprowadzenie zamachu przed przypadającym w niedzielę i poniedziałek świętem Zesłania Ducha Świętego świadczy o tym, iż terroryści "nie cofają przed żadną podłością". Według węgierskiego ministra "jest jasne, że chcą zmieść z powierzchni ziemi naszą chrześcijańską wiarę i kulturę".

Szijjarto zaznaczył, że po kolejnym zamachu "Europa wreszcie powinna powiedzieć, że nie chcemy żyć z terroryzmem". Jego zdaniem na to "straszne wyzwanie" jest tylko jedna odpowiedź: "całkowite zatrzymanie nielegalnej imigracji, która sprowadza do Europy poważne zagrożenie terrorystyczne, i ogłoszenie zerowej tolerancji wobec terroryzmu". - Każdą inną postawą wywołujemy własną zgubę - ocenił.

Co najmniej sześć osób zginęło, a ok. 50 trafiło do szpitala w wyniku zamachu terrorystycznego w brytyjskiej stolicy. Zamachowcy wjechali samochodem w pieszych na moście London Bridge, a następnie zaatakowali za pomocą noży ludzi w pobliżu targu Borough Market. Wszyscy trzej napastnicy zostali zastrzeleni przez policję.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń