Zamknij

Kolejny europejski kraj zamyka granice. Turyści niedługo tam nie wjadą

28.08.2020 17:20

W obawie przed rozprzestrzeniającym się wciąż koronawirusem swoje granice dla obcokrajowców zamyka kolejny kraj w Europie. Od września turystów nie będą do siebie wpuszczać Węgry.

węgry zamykają granice
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER, zdj. ilustracyjne

Od 1 września Węgry zamkną swe granice przed cudzoziemcami – oświadczył w piątek na konferencji prasowej w Budapeszcie szef kancelarii premiera Gergely Gulyas. - Jeśli chodzi o przepisy dotyczące ochrony granicy, wracamy do przepisów zastosowanych podczas pierwszej fali (epidemii koronawirusa - red.): od 1 września na terytorium Węgier nie mogą wjeżdżać obywatele innych państw. Wyjątkiem będą tylko uzasadnione sytuacje, przy zachowaniu przepisów dotyczących bezpieczeństwa - przekazał Gulyas.

Powracający z zagranicy obywatele Węgier będą musieli udać się na kwarantannę na 14 dni lub dopóty, dopóki nie przejdą z wynikiem negatywnych dwóch testów na koronawirusa z przerwą dwóch dni.

Na terytorium Węgier będą mogli wjechać obywatele innych państw w ramach konwoju wojskowego, podróży służbowych z ramienia firm międzynarodowych (...) będzie też możliwość podróży dyplomatycznych i oficjalnych

- powiedział. Jak dodał Gulyas, ruch tranzytowy będzie zapewniony wytyczonymi korytarzami. Osobne surowe przepisy będą dotyczyć wydarzeń sportowych. - Uważamy, że będzie to korzystne dla zdrowia Węgrów i przysłuży się ochronie węgierskiej gospodarki - zaznaczył. Przepisy te mają obowiązywać co najmniej przez miesiąc.

Zobacz także

Koronawirus na Węgrzech

W ciągu ostatniej doby na Węgrzech stwierdzono duży wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Było ich 132, co jest niemal najwyższym wynikiem dobowym od początku epidemii. 

Łącznie na Węgrzech stwierdzono do tej pory 5511 zakażeń. Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wynosi 614. 3759 zakażonych wyzdrowiało

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP