Zamknij

Jest wyrok dla Syryjczyka, który nielegalnie przekroczył granicę Węgier

Redakcja
14.03.2018 16:50
Jest wyrok dla Syryjczyka, który nielegalnie przekroczył granicę Węgier
fot. Twitter

Jest wyrok dla syryjskiego migranta, który nielegalnie przekroczył granicę i przewodził grupą, która starła się z policją we wrześniu 2015 r. Ahmed H. został skazany na 7 lat więzienia.

Zagłosuj

Moim zdaniem wyrok sądu jest...

Liczba głosów:

Jak informuje MTI, Syryjczyk przedostał się na terytorium Węgier nielegalnie i już na miejscu stanął na czele grupy, walczącej z policją. – Przemawiał też do tłumów przez megafon, zanim setki migrantów przedarły się przez granicę, w odpowiedzi na co policja użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego – czytamy.

Drugi proces Syryjczyka

Ahmed H. w pierwszym procesie w listopadzie 2016 r. skazany został na 10 lat odsiadki za kratami. Zarzucano mu wtedy, że w 2015 r. nielegalne przekroczył granicę Węgier oraz popełnił "czyn terrorystyczny", przewodząc grupie migrantów, która na węgiersko-serbskim przejściu granicznym w Roeszke zaatakowała węgierską policję

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program.

Organizacje praw człowieka mówią "NIE"

Oba wyroki sądu zostały mocno skrytykowane przez organizacje praw człowieka, a w maju 2017 r. Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której ocenił wyrok w sprawie Ahmeda H. jako niesprawiedliwy. Viktor Orban zarzucił wtedy PE, że stoi po stronie terrorystów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz