Zamknij

Weszli do podwodnej klatki. Nagle zaatakował ich rekin [WIDEO]

Redakcja
23.08.2018 13:12

W sieci pojawiło się przerażające nagranie autorstwa Matthew Klidjiana. Widać na nim, jak grupa turystów nurkuje w specjalnej klatce umożliwiającej obserwację podwodnego świata. Atrakcja ta zapewne na długo pozostanie im w pamięci za sprawą żarłacza białego, który zaatakował metalowe pręty klatki.

Weszli do podwodnej klatki. Nagle zaatakował ich rekin [WIDEO]
fot. YouTube

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zdarzenie miało miejsce na wybrzeżu Gansbaii w RPA. Nurkowanie w specjalnej klatce jest jedną z tamtejszych atrakcji turystycznych. Dzięki niej turyści mogą przez kilka chwil poobserwować z bliska życie morskich stworzeń.

Zobacz także

Niestety tego typu atrakcje wiążą się także z ryzykiem bliskiego spotkania z morskimi bestiami. Nie inaczej było i w tym przypadku. Na nagraniu umieszczonym w sieci widzimy, jak do klatki zbliża się żarłacz biały i z dużą siłą uderza w metalowe pręty. – Uderzenie mnie powaliło. To było surrealistyczne spojrzenie na jednego z najbardziej szanowanych drapieżników na świecie – przyznał autor nagrania.

Klidijan twierdzi jednak, że ani trochę nie żałuje bliskiego spotkania z bestią. – Wiedziałem, że przebywanie kilka centymetrów od wielkiego żarłacza białego będzie czymś innym. Patrzenie na to, jak jego usta otwierają się, by złapać rękę lub palec, jest elektryzujące – dodał.

RadioZet.pl/Mogaznews/bm