Zamknij

Przemycał narkotyki w żywych szczeniętach. Skazano go po 10 latach

Redakcja
10.02.2019 14:33
Przemycał narkotyki w żywych szczeniętach. Skazano go po 10 latach
fot. Pavlina Trauskeova/shutterstock

Andres Lopez Florez, weterynarz z Kolumbii przemycał heroinę w brzuchu żywych, kilkutygodniowych szczeniąt. Teraz stanął przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości w Brooklynie – skazano go na sześć lat pozbawienia wolności.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

To o cztery lata mniej, niż wnioskował prokurator – poinformował portal o2.pl, powołując się na relację the Independent. Według prokuratury, kolumbijski weterynarz nie tylko uczestniczył w handlu narkotykami ale złamał przysięgę swojego zawodu, dotyczącą zapobiegania cierpieniu zwierząt. Co więcej, używał nabytej wiedzy i umiejętności by im przysporzyć cierpienia, stwierdził prokurator.

Wszywał woreczki z heroiną w brzuchy piesków

Florez przemycał narkotyki w latach 2004-2005. Wszywał w brzuchy psów torebki z heroiną w płynie. Inni członkowie grupy przestępczej transportowali je do USA. Tam, chirurdzy usuwali woreczki z ciał zwierząt. Większość szczeniąt umierała wskutek operacji.

Zobacz także

- Wiem, że nie ma usprawiedliwienia dla moich działań. Popełniłem wiele błędów – mówił Florez podczas rozprawy.

Zobacz także

Kolumbijski weterynarz wkrótce po uczestnictwie w przestępczym procederze uciekł do Hiszpanii. Posługiwał się fałszywymi dokumentami. Tam osiedlił się i ukrywał przez 10 lat przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości. Ożenił się i obecnie ma dwójkę dzieci.

Zobacz także

Według linii obrony, Florez przeszedł "całkowitą przemianę moralną”. Pomagał m.in. w leczeniu zwierząt domowych.

Został schwytany przez służby w 2015 roku.

RadioZET/o2.pl/Independent/JZ