Zamknij

Morawiecki przekonuje, że amerykańscy partnerzy wierzą PiS

Redakcja
01.09.2017 18:32
Morawiecki przekonuje, że amerykańscy partnerzy wierzą PiS
fot. Agencja Gazeta

Przebywający w Nowym Jorku wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki uznał w piątek swoją wizytę w USA za bardzo owocną. W rozmowie z PAP zwrócił uwagę na otwartość swoich rozmówców na argumenty polskiej strony.

„- Oceniam przebieg wizyty bardzo owocnie. Amerykanie zarówno w świecie mediów, biznesu czy z innych środowisk są otwarci na argumenty. Kiedy wyjaśnia się przyczyny pewnych zastrzeżeń wobec pewnych polityk realizowanych w Polsce, bardzo szybko można dojść do porozumienia” –- podkreślił.

Nawiązał do problemu wymiaru sprawiedliwości i sił zbrojnych. - Duże zainteresowanie rozmówców wzbudzają białorusko-rosyjskie manewry Zapad-2017 na Białorusi - dodał wicepremier.

- „Tłumaczyłem, że nie należy lekceważyć agresywnej polityki Rosji. Przypomniałem w paru stacjach radiowych i telewizyjnych, że kiedy (prezydent Rosji, Władimir) Putin zaatakował w roku 2008 Gruzję, to prezydent (Lech) Kaczyński ostrzegał, że następna będzie Ukraina i tak się stało. Dlatego nie można lekceważyć zagrożenia dla państw bałtyckich i innych, w tym także dla Polski. W tym kontekście obecność żołnierzy (USA) jest bardzo ważna i robimy wszystko, aby wzmocnić nasze siły zbrojne” -– stwierdził Morawiecki.

RadioZET.pl/pap/maal