Zamknij

Strzelanina w pobliżu synagogi w Wiedniu. Media: co najmniej 7 osób nie żyje

02.11.2020 21:48
Wiedeń
fot. Alex Halada/AFP/East News

Do strzelaniny w pobliżu synagogi w centrum Wiednia doszło w poniedziałek wieczorem. Są rozbieżności na temat osób, które ucierpiały w zdarzeniu - policja mówi o dwóch ofiarach śmiertelnych, doniesienia mediów wskazują na co najmniej siedem. 

Wiedeń. Wymianę ognia potwierdziła policja na Twitterze, apelując do ludzi, aby unikali centrum miasta:

Na razie nieznane są dokładne okoliczności zdarzenia. - W związku ze strzelaniną w centrum Wiednia została aresztowana jedna osoba - podała agencja APA. Z kolei policja poinformowała, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Austrii nie wyklucza wersji ataku terrorystycznego.

Do strzelaniny miało dojść w sześciu miejscach w centrum stolicy Austrii, w tym na ulicy, gdzie znajduje się główna synagoga w Wiedniu - podały niektóre media. Z kolei inne twierdzą, że do strzelaniny doszło na pobliskim placu Schwedenplatz.

Agencja APA poinformowała, że w strzelaninie zginęli jeden z podejrzanych oraz osoba postronna. Te informacja potwierdziła także wiedeńska policja:

Z kolei m.in. News Executive pisze o co najmniej siedmiu ofiarach śmiertelnych:

- Na razie nie wiadomo, czy celem ataku była pobliska synagoga - dodała rzeczniczka MSW (cytowana przez Polską Agencję Prasową). Z kolei według przedstawiciela wspólnoty żydowskiej synagoga i przylegające do niej biura były zamknięte w czasie, gdy doszło do strzelaniny. 

Wiedeń. Strzelanina w pobliżu synagogi. Nie żyje jedna osoba

W sieci pojawiły się również nagrania, które mogą pochodzić z okolic świątyni:

Na niektórych filmikach widać człowieka, który mógł być jednym z zamachowców:

RadioZET.pl/PAP/Twitter