Zamknij

Wielka Brytania: Fryzjer zarażał partnerów wirusem HIV

Redakcja
19.04.2018 08:12
Wielka Brytania: Fryzjer zarażał partnerów wirusem HIV
fot. zdjęcie ilustracyjne/shutterstock

Brytyjski fryzjer usłyszał wyrok dożywocia. Mężczyzna umyślnie zarażał ludzi wirusem HIV. 27-letni Daryll Rowe może ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie z więzienia po 12 latach odsiadki. 

27-letni fryzjer mieszkający w Brighton usłyszał wyrok za próbę zarażenia 10 mężczyzn. Ostatecznie zaraził pięciu z nich. Swoje ofiary wybierał za pomocą aplikacji randkowej dla gejów Grindr. 

— Wolałbym, żeby mnie zabił, niż sprawił, że moje życie wygląda, jak teraz — powiedział jeden z poszkodowanych mężczyzn.

Daryll Rowe dowiedział się, że jest nosicielem wirusa HIV w 2015 roku w Edynburgu — swoim rodzinnym mieście. Nie informował o tym swoich partnerów seksualnych. Wielu z nich nie miało nawet 20 lat. 

Podczas rozprawy Brytyjczyk pozostawał niewzruszony. Jeden z jego partnerów seksualnych (nie został zarażony) określił go „socjopatą”, który nie liczy się z uczuciami innych ludzi. 

— Działałeś z pełną odpowiedzialnością zagrożenia, jakie stwarza dla spotykanych mężczyzn — mówiła sędzia prowadząca rozprawę.

RadioZET.pl/The Guardian/KM