Zamknij

Para jednopłciowa chciała adoptować dziecko Polki. Interweniował minister

31.01.2020 17:03
Homoseksualni rodzice nie dla Harrego
fot. Shutterstock

Syn mieszkającej w Wielkiej Brytanii Polki został jej odebrany decyzją sądu. Mały Harry miał zostać oddany do adopcji parze homoseksualnej, jednak w sprawę zaangażowały się władze polskie. Po interwencji wiceministra sprawiedliwości i rzecznika praw dziecka chłopczyk trafi do rodziny heteroseksualnej. - Zachowa tożsamość, dobro dziecka wygrało – przekazał wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Polskie władze interweniowały ws. syna pani Anety, mieszkającej na co dzień w Wielkiej Brytanii. Decyzją sądu straciła prawa rodzicielskie, na skutek wypadku – poparzenia się gorącym naczyniem przez dziecko. Sędziowie brytyjscy uwzględnili, że zmagająca się z depresją i epilepsją Polka straciła już wcześniej prawo do opieki nad pozostałymi dziećmi.

Problem pojawił się, gdy do adopcji Harrego zgłosiła się para jednopłciowa. Polka sprzeciwiła się tej decyzji, natomiast brytyjski ojciec nie miał nic przeciwko.

Zobacz także

Kobieta zwróciła się o pomoc do polskich władz. Interweniowali wiceminister Michał Wójcik i rzecznik praw dziecka, Mikołaj Pawlak. Ich działania przyniosły oczekiwany efekt. Dowodem jest relacja wiceministra na Twitterze.

Mam dobrą wiadomość. Mały Harry trafi do rodziny heteroseksualnej w Wielkiej Brytanii, będzie miał zachowaną tożsamość, jedno z rodziców ma narodowość polską i jest chrześcijaninem. Dziękuję instytucjom brytyjskim. Słowa dotrzymałem. Dobro dziecka wygrało!

- napisał na Twitterze Michał Wójcik.

Zobacz także

Nie wiemy jednak, jaka para została wyznaczona na rodzinę zastępczą chłopca. Zdaniem polskim władz jedno jest pewne, już przez samą różnorodność płci rodziców zastępczych chłopczyk będzie miał łatwiej…

RadioZET.pl/PAP