Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polak był zmuszany do pracy za jedzenie. Przez cztery lata więziono go w szopie

01.11.2018 18:59
xxx wiadomosci

W okolicach Southampton na południu Anglii brytyjskie służby odkryły Polaka, który przez cztery lata był więziony w szopie. 40-letni mężczyzna był zmuszany do pracy w zamian za jedzenie. W sprawie zatrzymano dwie osoby.

Wielka Brytania Polak był zmuszany do pracy za jedzenie fot. GLAA, jf01350/Flickr/CC BY 2.0

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Sprawę wykryło The Gangmasters and Labour Abuse Authority (GLAA) - brytyjska instytucja rządowa zajmująca się nadużyciami na rynku pracy. 

40-letni Polak podczas wizyty w jednej z przychodni zdradził personelowi placówki, że jest zmuszany do pracy w zamian za jedzenie. Medycy zaalarmowali GLAA, której pracownicy dokonali we wtorek nalotu na posesję w miejscowości Chilworth niedaleko Southampton. 

Okazało się, że mężczyzna był więziony w szopie, gdzie spał na plastikowym leżaku. 40-latek był karmiony przeterminowanym jedzeniem. Nie miał on dostępu do toalety, a za kuchnię służył mu ogrodowy grill i lodówka.

W związku ze sprawą aresztowano 56-letnią kobietę i o dwa lata młodszego mężczyznę. 

To kolejny bulwersujący przypadek współczesnego niewolnictwa, który został wykryty w Wielkiej Brytanii. Przed miesiącem odnaleziono 58-latka, który przez około 40 lat był więziony w rozpadającej się szopie w Kumbrii, w pobliżu granicy Anglii ze Szkocją. 

- W XXI wieku nikt nie powinien być zmuszany do życia w tak poniżających i obrzydliwych warunkach - podkreślił Tony Byrne, starszy oficer śledczy GLAA.

RadioZET.pl/GLAA/PTD

Oceń