Zamknij

Polak był zmuszany do pracy za jedzenie. Przez cztery lata więziono go w szopie

Redakcja
01.11.2018 18:59

W okolicach Southampton na południu Anglii brytyjskie służby odkryły Polaka, który przez cztery lata był więziony w szopie. 40-letni mężczyzna był zmuszany do pracy w zamian za jedzenie. W sprawie zatrzymano dwie osoby.

Wielka Brytania Polak był zmuszany do pracy za jedzenie
fot. GLAA, jf01350/Flickr/CC BY 2.0

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Sprawę wykryło The Gangmasters and Labour Abuse Authority (GLAA) - brytyjska instytucja rządowa zajmująca się nadużyciami na rynku pracy. 

40-letni Polak podczas wizyty w jednej z przychodni zdradził personelowi placówki, że jest zmuszany do pracy w zamian za jedzenie. Medycy zaalarmowali GLAA, której pracownicy dokonali we wtorek nalotu na posesję w miejscowości Chilworth niedaleko Southampton. 

Zobacz także

Okazało się, że mężczyzna był więziony w szopie, gdzie spał na plastikowym leżaku. 40-latek był karmiony przeterminowanym jedzeniem. Nie miał on dostępu do toalety, a za kuchnię służył mu ogrodowy grill i lodówka.

W związku ze sprawą aresztowano 56-letnią kobietę i o dwa lata młodszego mężczyznę. 

To kolejny bulwersujący przypadek współczesnego niewolnictwa, który został wykryty w Wielkiej Brytanii. Przed miesiącem odnaleziono 58-latka, który przez około 40 lat był więziony w rozpadającej się szopie w Kumbrii, w pobliżu granicy Anglii ze Szkocją. 

- W XXI wieku nikt nie powinien być zmuszany do życia w tak poniżających i obrzydliwych warunkach - podkreślił Tony Byrne, starszy oficer śledczy GLAA.

Zobacz także

RadioZET.pl/GLAA/PTD