Zamknij

Prawie 30 milionów litrów piwa może zostać wylane przez koronawirusa

14.04.2020 13:38
Beczki piwa
fot. East News/PIOTR TRACZ (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus szybko rozprzestrzeni się po Europie. Wiele państw zmieniło swoje funkcjonowanie. Jednym z nich jest Wielka Brytania, gdzie puby i inne miejsca publiczne zostały zamknięte. Szacuje się, że jeśli te ograniczenia nie zostaną zniesione, puby będą musiały pozbyć się piwa. Prawie 30 milinów litrów napoju może zostać wylane. 

Stowarzyszenie konsumentów piwa CAMRA (The Campaign For Real Ale) przekazało, że według ich obliczeń, aż 39 tysięcy pubów w Wielkiej Brytanii będzie musiało pozbyć się alkoholu. Szacują oni, że lokale mają średni w piwnicach 15 beczek, które mieszczą 50 litrów piwa. Jak wiadomo, piwa pasteryzowane mają zazwyczaj termin ważności do 4 miesięcy. Inaczej jest w przypadku piw niepasteryzowanych. Te napoje alkoholowe trzeba spożyć w ciągu 6 do 9 tygodni.

Zobacz także

Jeśli ograniczenia związane z pandemią koronawirusa utrzymają się dłużej, większość piwa może się zmarnować. Niektórzy właściciele pubów w Wielkiej Brytanii zaczęli wylewać je do kanalizacji.

Zobacz także

"To bardzo smutne marnotrawstwo — całej pracy i talentu, które wymagane są przy produkcji świetnego piwa. Ludzie nie będą go pić, wszystkie zasoby zostaną wykorzystane na nic "— powiedział w rozmowie z BBC Tom Stainer z Campaign for Real Ale.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Jak oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Dominic Raab, brytyjski rząd nie spodziewa się podjęcia w najbliższych dniach decyzji, które złagodzą ograniczenia w kontaktach społecznych. Są one wprowadzone, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

Zobacz także

W poniedziałek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu minionej doby zmarło 717 osób, wskutek czego łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 11329.

Koronawirus - aktualne dane. Co trzeba wiedzieć?

Koronawirus - najnowsze dane

Koronawirus w Polsce: raport, objawy, epidemia, zalecenia 

Koronawirus w Polsce - mapa zachorowań z podziałem na województwa

Podejrzenie koronawirusa - co robić?

Koronawirus - infolinia NFZ

RadioZET.pl/BBC