Zamknij

100-letnia Zofia Kaczan zamordowana w Derby. Seniorka... szła do kościoła!

Redakcja
07.06.2018 20:47
Zofia Kaczan
fot. YouTube scree

Zofia Kaczan, 100-letnia Polka mieszkająca w Derby w Wielkiej Brytanii została napadnięta na jednej z ulic miasta. Kobieta została zaatakowana, gdy szła do kościoła. Napastnik ukradł jej torebkę i przewrócił na chodnik. W wyniku poniesionych obrażeń stulatka zmarła w szpitalu. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podaję brytyjskie media, 100-latka w momencie napadu doznała licznych obrażeń ciała, w tym złamania karku. Urazy te nie zagrażały jej życiu. Seniorka zmarła niespodziewanie w środę rano. 

Do zdarzenia na skrzyżowaniu ulic St Chads Road i Empress Road doszło około godziny 8.45 w poniedziałek 28 maja br. Policja z Derby poinformowała, że kobieta została zaatakowana od tyłu przez nieznanego napastnika. Mężczyzna ukradł jej torebkę i pchnął na ziemię. W czwartek 39-latek usłyszał zarzut morderstwa. Mężczyzna przebywa w areszcie i jest przesłuchiwany - informuje lokalny portal "The Derby Telegraph".

W zeszłym miesiącu Zofia Kaczan obchodziła swoje setne urodziny. Spędziła je na niewielkim przyjęciu urodzinowym w gronie najbliższych sąsiadów. Seniorka otrzymała również specjalną kartkę urodzinową od papieża. 

Zobacz także

Zofia Kaczan dorastała w Polsce i według relacji jej przyjaciół, podczas II wojny światowej została przewieziona do Niemiec do pracy w fabrykach. Do Wielkiej Brytanii wyemigrowało po zakończeniu II wojny światowej. 

RadioZET.pl/DG