Zamknij

Zaciągnął koleżankę do parku i 60 razy dźgnął nożem. 16-latka walczy o życie

27.07.2021 16:49
policja
fot. Rex Features/East News (zdjęcie ilustracyjne)

16-latek zaniósł swoją rówieśniczkę do parku w Sittingbourne (hrabstwo Kent), po czym kilkadziesiąt razy ranił ją nożem. Dziewczynka jest w stanie krytycznym. Nieletni został oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Według relacji oskarżyciela para była "w jakimś związku".

Do tragedii doszło ze środy na czwartek w ubiegłym tygodniu. 16-latek zwabił dziewczynkę na spacer. 16-latka ma problemy z chodzeniem i z trudem pokonuje długie dystanse, dlatego kolega zaproponował, że zaniesie ją do parku. Kiedy dotarli na miejsce, zaatakował swoją ofiarę nożem, zadając jej około 50-60 ciosów.

Dziewczynka, rówieśniczka napastnika, została znaleziona na polu niedaleko Highsted Road w Sittingbourne w hrabstwie Kent ( Wielka Brytania) tuż po godzinie 8 rano w czwartek. Trafiła do szpitala, gdzie do tej pory pozostaje. Jej stan jest krytyczny.

16-latek 60 razy dźgnął dziewczynkę nożem. Został oskarżony o usiłowanie zabójstwa

W poniedziałek 16-letni agresor pojawił się w sądzie dla nieletnich. Policja nie podaje jego danych ze względu na dobro śledztwa. Przebieg zdarzenia odtworzył podczas przesłuchania oskarżyciel Andrew Jones.

Relacjonował, że 16-latek zaprosił dziewczynkę na spacer, po czym, kiedy ta nie mogła już iść, zaproponował, że zaniesie ją do parku. Tam doszło do dramatu. Jones dodał, że napastnik i jego ofiara się znają i "są w jakimś związku".

Nie wiadomo, czy 16-latka przeżyje napaść. Jak podkreślił oskarżyciel, dziewczynka ma liczne rany kłute. Sąd oczekuje na ocenę psychiatryczną agresora, który został aresztowany. Kolejną rozprawę zaplanowano na 23 sierpnia.

Tymczasem policja apeluje do świadków, którzy mogliby pomóc w śledztwie. Funkcjonariusze chętnie wysłuchają każdego, kto spacerował po okolicy między godziną 23 w środę 21 lipca a 3 w nocy 22 lipca. Przydatne będą zwłaszcza nagrania z kamer przemysłowych i samochodowych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Daily Mail/kentonline.co.uk