Zamknij

Kilkadziesiąt ciał w naczepie ciężarówki. Kierowca aresztowany

23.10.2019 11:08
Kilkadziesiąt ciał w naczepie ciężarówki. Kierowca aresztowany
fot. GIANRIGO MARLETTA/AFP/East News

W ciężarówce na terenie parku przemysłowego w hrabstwie Essex, w południowo-wschodniej Anglii, znaleziono zwłoki 39 osób – poinformowała w środę brytyjska policja.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Przerażające odkrycie w hrabstwie Essex, w Wielkiej Brytanii. W naczepie ciężarówki znajdującej się na terenie parku przemysłowego znaleziono zwłoki 39 osób. Policja aresztowała kierowcę pojazdu.

Zobacz także

Jak się podejrzewa, ciężarówka przyjechała do Wielkiej Brytanii z Bułgarii, choć kierowca pochodzi z Irlandii Północnej.

Zobacz także

Brytyjska policja podała, że 39 ciał znaleziono w środę w Londynie w pojemniku ciężarówki, która prawdopodobnie pochodziła z Bułgarii.

Według wstępnych ustaleń brytyjskich funkcjonariuszy ofiarami jest 38 dorosłych i jeden nastolatek.

25-letni kierowca z Irlandii Północnej został aresztowany pod zarzutem morderstwa.

„To tragiczny incydent, w którym zginęło wiele osób”

– To tragiczny incydent, w którym zginęło wiele osób – oświadczył szef policji Essex, Andrew Mariner. Jak dodał, policja prowadzi szeroko zakrojone śledztwo w tej sprawie.

Zobacz także

Przekazał również, że zgłoszenie o zwłokach przetrzymywanych w ciężarówce wpłynęło na komisariat w środę, około godziny 1.40 nad ranem.

– Jesteśmy w trakcie identyfikacji ofiar. Spodziewam się jednak, że może to być długi proces – powiedział Mariner.

Policja podejrzewa, że ciężarówka wjechała do Wielkiej Brytanii w sobotę, w Holyhead na północno-zachodnim krańcu Walii – gdzie znajduje się jeden z głównych portów dla promów płynących Irlandii.

   

 

RadioZET.pl/BBC World/PAP