Zamknij

Zmarł chłopiec uczulony na nabiał. Kolega ze szkoły rzucił w niego serem

Redakcja
20.09.2018 20:46
Ser żółty
fot. ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE - Pixabay

Brytyjski nastolatek z ciężką alergią na nabiał zmarł po tym, gdy kolega z klasy rzucił w niego serem - donosi ''The Telegraph''. Początkowo chłopiec był nieprzytomny i przestał oddychać. Zmarł 10 dni później. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

13-letni Karanbir Cheema uczył się w szkole William Perkin Church of England High School w londyńskim Greenford. Z informacji brytyjskich mediów wynika, że chłopiec był silnie uczulony na pszenicę, gluten, wszystkie produkty mleczne, jajka i orzechy. W domu musiał korzystać z innych naczyń i kuchenki, niż jego rodzina.

Do dramatu w szkole doszło 28 czerwca br. Jeden z uczniów wrzucił za koszulkę 13-latka kawałek sera. Chłopiec doznał wstrząsu anafilaktycznego

- Gdy przybyłem na miejsce od razu wiedziałem, że jest ryzyko, iż pacjent jest zagrożony zatrzymaniem pracy serca, a sytuacja jest groźna. Pracownicy szkoły powiedzieli nam, że ktoś gonił chłopca trzymając ser w ręku. Później rzucił serem i trafił nim 13-latka w koszulkę. Karanbir miał reakcję alergiczną, miał gorączkę i się pocił - relacjonował podczas przesłuchania w sądzie St Pancreas Coroner ratownik medyczny Kierin Oppatt. 

Zobacz także

Karanbir został zabrany na noszach do karetki pogotowia i odwieziony do szpitala, ale nigdy nie odzyskał przytomności. Zmarł 10 dni później.

RadioZET.pl/Telegraph/Polsat News/DG