Zamknij

Na lotniskach znaleziono bomby. Kolejna trafiła na dworzec

Redakcja
05.03.2019 18:58
Na lotniskach znaleziono bomby. Kolejna trafiła na dworzec
fot. TOLGA AKMEN/AFP/East News

Trzy ładunki wybuchowe wysłano we wtorek na dwa londyńskie lotniska - Heathrow i London City - oraz dworzec kolejowy Waterloo - poinformowała brytyjska policja. Jeden z ładunków zapalił się. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Trzy niewielkich rozmiarów domowej roboty ładunki wybuchowe znaleziono w kopertach bąbelkowych, zapakowanych w jednakowe koperty formatu A4 - poinformowała policja metropolitalna. 

"Antyterrorystyczny wydział policji metropolitalnej traktuje incydenty jako połączone ze sobą" - dodano w oświadczeniu, zaznaczając, że nie są znane motywy zajść.

Zobacz także

Podejrzane paczki na lotniskach - ładunek zapalił się

Pierwszy z ładunków znaleziono pod budynkiem Compass Centre na terenie portu lotniczego Heathrow. Informację o podejrzanym pakunku zgłoszono na policję ok. godz. 10 (11 w Polsce). Ładunek zapalił się po otwarciu koperty, a budynek ewakuowano.

Zobacz także

W ciągu następnych trzech godzin w Londynie znaleziono dwa kolejne ładunki. Policja otoczyła kordonem teren wokół stacji Waterloo, kiedy ok. godziny 11.40 (12.40 w Polsce) poinformowano o podejrzanej paczce. Ok. godz. 12 na policję dotarła informacja o trzecim pakunku na terenie lotniska City Airport w Newham.

Drugiego i trzeciego pakunku nie otwarto i zostały one "zabezpieczone" - poinformowała policja, dodając, że w sprawie wszczęto śledztwo. 

Jak później poinformowano, na co najmniej dwóch kopertach zawierających domowej roboty ładunki wybuchowe były znaczki Irlandii. Irlandzka policja współpracuje w tej sprawie z brytyjskimi służbami antyterrorystycznymi.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Sky News/MK