Zamknij

BBC: Brutalny gwałt na noworodku. 2-tygodniowe dziecko walczy o życie

Redakcja
07.10.2018 18:52
BBC: Brutalny gwałt na noworodku. 2-tygodniowe dziecko walczy o życie
fot. Shutterstock

Dwutygodniowe dziecko walczy o życie na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Belfaście w Irlandii Północnej. Jak podaje BBC, noworodek został zgwałcony. Mężczyzna, który miał dopuścić się bestialskiego przestępstwa, został odizolowany od pozostałych więźniów, którzy chcieli sami wymierzyć mu sprawiedliwość.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O gwałt i wyrządzanie dziecku ciężkich uszkodzeń ciała został oskarżony 25-latek. Mężczyzna usłyszał zarzuty przed w sądem w Armagh i został przewieziony do więzienia w Maghaberry - informuje BBC.

Z kolei dziennik ''The Sun'' podaje, że 25-latek jest traktowany jako "osoba zagrożona". Służba więzienna boi się, że pozostali osadzeni będą chcieli zlinczować mężczyznę. Informacja o gwałcie na 2-tygodniowym dziecku oburzyła więźniów. 

Zobacz także

''Osadzony znajduje się w bezpiecznej jednostce dla własnej ochrony. Jest również pod całodobowym monitoringiem na wypadek, gdyby próbował popełnić samobójstwo. Jestem prawie pewny, że gdyby jakikolwiek inny więzień zbliżył się do niego, zlinczowałby go - powiedział pracownik więzienia w rozmowie z "The Sun".

Północnoirlandzcy policjanci nie ujawniają wielu szczegółów śledztwa ze względu na dobro dziecka i jego rodziny. Kolejna rozprawa z udziałem mężczyzny podejrzanego o gwałt odbędzie się 10 października.

RadioZET.pl/BBC/The Sun/DG