Zamknij

Brytyjskie służby odbierają dzieci Polakom

Redakcja
07.08.2017 07:19
Brytyjskie służby odbierają dzieci Polakom
fot. Pixabay

W 2016 r. 252 małych Polaków trafiło do brytyjskich rodzin zastępczych. W tym roku oddano już 115 dzieci - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

Przystanek Woodstock - tradycja warta kontynuowania? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

Jak pisze "Rzeczpospolita", liczba interwencji w rodzinach polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii stale wzrasta. W tym roku do rodzin zastępczych trafiło już 115 polskich dzieci, a w całym poprzednim - 252.

To rekordowy wynik na tle innych państw Unii Europejskiej - w ubiegłym roku w Irlandii w pieczy zastępczej umieszczono tylko pięcioro dzieci z polskim obywatelstwem, w Belgii - zaledwie troje, w Holandii - 33, a w Niemczech - 39.

Jak podkreśla "Rz", "nie ma mejsca, żeby brytyjskie media nie pisały o polskiej rodzinie, której odebrano dzieci głównie z powodu zarzutów o przemoc fizyczną".

Zobacz także

Niedawno brytyskie służby socjalne odebrały dwójkę dzieci rodzinie z Southampton. Stało się to po tym, jak na ciele siedmioletniego Wiktora w szkole odkryto siniaki. Dziecko miało być też agresywne. Jego matka żaliła się, że "może to spotkać każdą polską rodzinę" - czytamy w artykule.

RadioZET.pl/PAP/DG