Zamknij

19-letni Polak zamordowany w Anglii. Otrzymał kilkanaście ciosów nożem

Redakcja
18.05.2018 11:48

Brytyjska policja aresztowała trzech nastolatków podejrzanych o zamordowanie 19-letniego Polaka - podaje BBC. Fabian K. otrzymał kilkanaście ciosów nożem na jednej z ulic Southend. 

Fabian Kacica
fot. Screen

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Fabian K. został zaatakowany w poniedziałek około godziny 21.00 w pobliżu Biblioteki Głównej i kampusu Uniwersytet Essex. Czterej mężczyźni usiłowali ukraść nowe auto Polaka. Gdy 19-latek stawiał opór, napastnicy zadali mu kilkanaście ciosów nożem. 

Polak zamordowany w Wielkiej Brytanii 

Brytyjska policja zatrzymała we wtorek 18-latka z Leigh-on-Sea i 17-latka z Shoeburyness. W środę w ręce policji wpadł 20-letni mężczyzna z Southend - informuje BBC

Sekcja zwłok Polaka wykazała, że przyczyną jego śmierci była rana kłuta w okolicach klatki piersiowej.

Zobacz także

Morderstwo 19-letniego Polaka zszokowało lokalną społeczność. We wtorek w Southend odbył się marsz, w którym uczestniczyło około 100 osób.

"Śledztwo jest w toku i obecnie sprawdzamy wszystkie tropy. Na razie nie znamy niestety motywów tej zbrodni, jednak traktujemy to przestępstwo jako jednorazowy incydent. W pobliżu miejsca, w którym doszło do morderstwa mieszka dużo osób, więc apelujemy do wszystkich, którzy posiadają wiedzę na temat okoliczności tej zbrodni, to kontaktu z organami ścigania. Nawet najdrobniejszy szczegół może nam pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy" - powiedział detektyw Daniel Stoten. 

RadioZET.pl/BBC/PolishExpress/DG