Zamknij

Zamach w londyńskim metrze. Są kolejne zatrzymania

Redakcja
20.09.2017 12:15
Zamach w londyńskim metrze. Są kolejne zatrzymania
fot. PAP/EPA

Brytyjska policja poinformowała w środę o zatrzymaniu dwóch kolejnych osób w śledztwie w sprawie niedawnego zamachu na londyńskie metro. Dwóch mężczyzn ujęto nad ranem w Newport na południu Walii, gdzie we wtorek wieczorem zatrzymano jeszcze jedną osobę.

Jak podkreślono, mężczyźni w wieku 48 i 30 lat zostali zatrzymani po godz. 5 czasu lokalnego przez jednostkę antyterrorystyczną londyńskiej policji metropolitalnej oraz oficerów walijskiej policji.

Do interwencji służb doszło zaledwie kilka godzin po tym, jak we wtorek wieczorem w tym samym mieście zatrzymano 25-letniego mężczyznę.

Wcześniej - w sobotę - w porcie morskim w Dover nad kanałem La Manche ujęto głównego podejrzanego, 18-letniego mężczyznę, a tego samego dnia wieczorem zatrzymano także 21-letniego mężczyznę, który jest jego domniemanym współpracownikiem.

Zobacz także

Łącznie w areszcie przebywa pięć osób, a śledczy kontynuują przeszukania pod czterema adresami.

W piątek rano 30 osób zostało rannych po tym, jak na stacji metra Parsons Green w zachodnim Londynie eksplodował improwizowany ładunek wybuchowy z zapalnikiem czasowym. Związana z Państwem Islamskim (IS) agencja Amak poinformowała, że zamachu dokonał "oddział" powiązany z tą dżihadystyczną organizacją.

RadioZET.pl/PAP/DG