Zamknij

Lotnisko Gatwick w Londynie zostało zamknięte. Powodem drony nad pasem startowym

Redakcja
20.12.2018 00:01
Wielka Brytania. Lotnisko Gatwick w Londynie zostało zamknięte. Powodem drony nad pasem startowym
fot. Stanislavskyi/Shutterstock (ilustracyjne)

Zamknięto dla wszystkich lotów londyńskie lotnisko Gatwick. Samoloty zostały skierowane na inne lotniska. Powodem zamieszenia było wykrycia dwóch dronów, które latały nad portem w stolicy Wielkiej Brytanii.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podało BBC News, dwa drony zauważono w środę wieczorem w okolicy pasa startowego lotniska Gatwick. Pasażerowie relacjonowali, że samoloty czekały ponad godzinę na start. Władze portu potwierdziły, że wstrzymano starty i lądowania ze względów bezpieczeństwa.

Zobacz także

Przez kilka godzin służby lotniskowe i policja sprawdzały doniesienia o dronach. Około godz. 4 czasu polskiego lotnisko Gatwick wznowiło pracę.

- Wspólnie z liniami lotniczymi staramy się teraz jak najszybciej powrócić do normalnego rozkładu lotów - poinformowały w czwartek nad ranem władze lotniska.

Kilka godzin wcześniej dyrekcja portu, za pośrednictwem mediów społecznościowych, informowała pasażerów, by w czwartek, przed przyjazdem na lotnisko, dowiedzieli się u swoich przewoźników, jaka jest sytuacją z odlotem ich samolotów.

Zobacz także

Lotnisko Gatwick, które obsługuje każdego roku ponad 45 mln pasażerów, jest siódmym co do wielkości portem lotniczym w Unii Europejskiej i drugim - za lotniskiem Londyn-Heathrow - w Wielkiej Brytanii.

RadioZET.pl/BBC News/PAP/PTD