Zamknij

Matka utopiła i spaliła 4-letnią córkę. Nie pójdzie do więzienia

Redakcja
19.12.2018 10:59
Matka utopiła i spaliła 4-letnią córkę. Nie pójdzie do więzienia
fot. Twitter screen

Szok w Wielkiej Brytanii. Kobieta, która utopiła i spaliła swoją czteroletnią córkę, nie pójdzie do więzienia. Sąd uznał ją za niepoczytalną. 38-latka twierdziła, że zabiła dziewczynkę, aby „uratować świat”.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Sprawę opisuje BBC. 38-letnia Carly Ann Harris została oskarżona o zamordowanie czteroletniej Amelii. Kobieta, będąc pod wpływem amfetaminy, doznała załamania psychicznego i uwierzyła, że zabijając swoją córkę, „uratuje świat”. 

38-latka utopiła Amelię, a następnie podpaliła jej zwłoki. Ciało czterolatki owinięte w prześcieradło odkrył jej nastoletni brat. Krzyk chłopca zaniepokoił sąsiadów, którzy wezwali na miejsce policję. „Aniołowie kazali mi to zrobić. Po prostu mnie aresztujcie” – usłyszeli od 38-latki. 

Sądowy psychiatra zdiagnozował u Harris schizofrenię, która „znacznie osłabiła jej zdolność do racjonalnego osądu”. Kobieta doświadczyła „paranoicznych urojeń” i uwierzyła, że Bóg zwróci jej córkę.

Zobacz także

W poniedziałek, 17 grudnia br. brytyjski sąd uznał 38-latkę za osobę niepoczytalną. Kobieta uniknie kary więzienia i najprawdopodobniej trafi do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego.

RadioZET.pl/BBC/DG