Zamknij

Nastolatki rzadziej uprawiają seks. Wolą spędzać czas z rodziną

Redakcja
18.07.2018 11:20
Wielka Brytania. Nastolatkowie mniej uprawiają seksu i rzadziej piją
fot. Syda Productions/Shutterstock

Zaskakujące wyniki badań wśród brytyjskich nastolatków. Młodzi ludzie na Wyspach wolą spędzać czas z rodziną niż przyjaciółmi, rzadziej uprawiają seks oraz znacznie mniej piją alkoholu. 80 proc. badanych wskazało, że osiąga dobre wyniki w nauce lub w dziedzinie, którą się zajmują.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ankieta przeprowadzona przez pozarządową organizację promującą planowanie rodziny The British Pregnancy Advisory Service (BPAS) pokazała, że obecne pokolenie nastolatków w Wielkiej Brytanii jest bardziej skupione na edukacji i chce uniknąć niespodziewanej ciąży.

Spośród 1000 ankietowych w wieku 16-18 lat aż dwie trzecie wskazało, że nigdy nie uprawiało seksu. W Wielkiej Brytanii obserwowany jest największy od 20 lat spadek ciąż wśród nastolatek.

Zobacz także

Czterech na pięciu badanych odpowiedziało, że nastoletni rodzice są narażeni na stygmatyzację z powodu zostania młodym rodzicem. Dziewczyny nie spodziewają się wsparcia ze strony rodziny i państwa w sytuacji, kiedy urodzą dziecko.

Ponadto 24 proc. ankietowanych nigdy nie spożywało alkoholu. – Wydaje się, że przywiązują dużą uwagę do odpowiedzialności i dojrzałości, szczególnie jeśli chodzi o spożycie alkoholu i uprawianie seksu – mówiła o nastolatkach Katherine O'Brien, szefowa badań w BPAS, cytowana przez BBC News.

Zobacz także

Brytyjscy nastolatkowie w badaniu jako ważniejsze wskazali rozwój i edukację niż relację z przyjaciółmi. 80 proc. młodych ludzi jest zadowolonych z wyników osiąganych w egzaminach szkolnych i z sukcesów osiąganych w ulubionych dziedzinach.

Wyniki ankiety potwierdzają, że nastolatkowie mają znacznie większy kontakt z rówieśnikami przez internet niż twarzą w twarz. Tylko mniej niż jedna czwarta badanych spotyka się z przyjaciółmi częściej, niż rozmawia za pomocą czatów. Natomiast aż 70 proc. cztery razy w tygodniu lub częściej kontaktowała się ze znajomymi online.

Według badań brytyjscy nastolatkowie wolą spędzać czas z rodziną niż z przyjaciółmi.

Zobacz także

RadioZET.pl/BBC News/PTD