Zamknij

Nowe fakty ws. 39 ciał w ciężarówce. To mogła być śmierć w męczarniach

24.10.2019 11:46
Nowe fakty ws. 39 ciał w ciężarówce. To mogła być śmierć w męczarniach
fot. Rex Features/East News

39 osób, których ciała odkryto w środę w naczepie tira na terenie hrabstwa Essex (Wielka Brytania), prawdopodobnie zamarzło na śmierć – zakładają wstępnie brytyjscy eksperci. 25-letni kierowca ciężarówki został aresztowany pod zarzutem popełnienia masowego morderstwa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tragiczne odkrycie miało miejsce w środę. Ciała 39 osób – 38 dorosłych i jednego nastolatka – zostały znalezione w naczepie ciężarówki na terenie Grays, w hrabstwie Essex. W związku ze sprawą aresztowano 25-letniego kierowcę ciężarówki, pochodzącego z Irlandii Północnej, pod zarzutem masowego morderstwa. Udało się również ustalić, że tir przypłynął do Wielkiej Brytanii z Belgii.

Zobacz także

Jak informuje portal irishtimes.com, funkcjonariusze badają, czy ciężarówka nie należy przypadkiem do nieistniejącej już firmy transportowej. Śledczy dopuszczają możliwość, że osoby będące właścicielami tej firmy zarejestrowali inną spółkę przewozową i pojazdy na terenie Bułgarii.

Przyczyną śmierci mogło być zamarznięcie

Jak wynika ze wstępnych analiz eksperckich, przyczyną śmierci wszystkich 39 osób mogło być zamarznięcie. Brytyjscy specjaliści twierdzą, że ludzie ci mogli umrzeć w wyjątkowo tragicznych warunkach – temperatura metalowego pomieszczenia, w którym zostali zamknięci, mogła wynosić nawet -25 stopni Celsjusza.

Zobacz także

39 osób, których zwłoki znaleziono w naczepie ciężarówki w południowo-wschodniej Anglii, było obywatelami Chin.

Zobacz także

RadioZET.pl/wp.pl/irishtimes.com