Zamknij

Brytyjski rząd zleca kontrole... lodówek Hotpoint! To ona wywołała pożar Grenfell Tower

Redakcja
23.06.2017 14:32
Brytyjski rząd zleca kontrole... lodówek Hotpoint! To ona wywołała pożar Grenfell Tower
fot. PAP/EPA

Brytyjski rząd polecił w piątek natychmiastowe sprawdzenie lodówek marki Hotpoint model FF175BP w związku z informacją londyńskiej policji, że taka właśnie uszkodzona lodówka była przyczyną pożaru wieżowca Grenfell Tower, w którym zginęło co najmniej 79 osób.

Minister ds. biznesu Greg Clark poinformował w oświadczeniu, że ten model był produkowany w latach 2006-2009 i że nie był wycofywany. "Testy wykażą, czy potrzebne są dalsze działania" - napisał. Dodał, że przekazał producentowi tych lodówek, że oczekuje, iż wymieni on wszelkie artykuły, jeśli zostanie ustalone, że ich używanie wiąże się z ryzykiem.

Zobacz także

Firma Whirlpool, właściciel marki Hotpoint w Europie oraz w regionie Azji i Pacyfiku, zapewniła, że współpracuje z brytyjskimi władzami w związku z informacją, że jej lodówka była przyczyną pożaru. Poproszono o kontakt wszystkich, którzy posiadają modele FF175BP lub FF175BG. "Współpracujemy z władzami, by uzyskać dostęp do tego urządzenia, abyśmy mogli pomóc w prowadzonych śledztwach" - napisano, wyrażając ubolewanie z powodu straszliwej tragedii, jaką był pożar wieżowca mieszkalnego.

RadioZET.pl/PAP/DG