Zamknij

Polacy aresztowani na Wyspach. Ładunek ich ciężarówki to prawdziwy arsenał

Redakcja
09.09.2018 20:00
Police
fot. Shutterstock

Dwaj obywatele Polski zostali aresztowani w porcie w Dover pod zarzutem przemytu broni i ciężkich narkotyków - poinformowała w niedzielę brytyjska Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA).

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Podczas rutynowej kontroli przeprowadzonej w piątek przez oficerów brytyjskiej służby granicznej w ciężarówce Polaków znaleziono - zamiast zadeklarowanego ładunku papieru do kserokopiarek - 20 sztuk broni palnej, 1000 sztuk amunicji, a także 300 kg metamfetaminy, 50 kg ketaminy, 50 kg kokainy i 10 kg heroiny. Łączna wartość przewożonych narkotyków została wyceniona przez śledczych na 7,5 miliona funtów.

Śledczy potwierdzili także, że sugerowany przez Polaków adres dostawy ładunku w walijskim Cardiff był nieprawdziwy.

31-letni Łukasz K. i 32-letni Rafał A. staną w poniedziałek przed sądem w Margate.

Kathryn Philpott z NCA podkreśliła w wydanym oświadczeniu, że w ramach akcji "skonfiskowano znaczną ilość broni i amunicji, które mogłyby stanowić poważne zagrożenie dla życia ludzi, gdyby trafiły w ręce przestępców na terytorium Wielkiej Brytanii".

Zobacz także

"Gangi używają broni palnej do siania strachu i przemocy na naszych ulicach", a policjanci "są zdeterminowani, (...) aby uniemożliwić dostanie się tego typu przedmiotów do Wielkiej Brytanii" - dodała.

RadioZET.pl/PAP/DG