Zamknij

Para Polaków skatowała niemowlaka. „Miał 28 złamań na całym ciele”

Redakcja
17.01.2019 19:05
Para Polaków skatowała niemowlaka. „Miał 28 złamań na całym ciele”
fot. SUSSEX POLICE

Para Polaków mieszkająca na Wyspach Brytyjskich została skazana na 8 lat więzienia za znęcanie się nad swoim czteromiesięcznym synem. Niemowlę doznało 28 złamań na całym ciele. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak informuje portal BBC, 22-letnia Aleksandra K. i 32-letni Adam J. mieszkali w hrabstwie Sussex w południowo-wschodniej Anglii nad kanałem La Manche. Para Polaków od listopada 2016 roku do lutego 2017 roku w bestialski sposób katowała swoje nowo narodzone dziecko. 

Okrutny proceder ujrzał światło dzienne, gdy czteromiesięczne dziecko z podejrzeniem złamania ręki trafiło do szpitala w Brighton. Rentgen wykazał 28 złamań na całym ciele niemowlaka. Na miejsce wezwano policję. Dziecko zostało przekazane do domu opieki społecznej.

Aleksandra K. oraz Adama J. zostali skazani na osiem lat więzienia za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad swoim dzieckiem. W poniedziałek trafili do zakładu karnego w Hove Crown Court. W trakcie procesu nie przyznawali się do winy. 

Zobacz także

– To naprawdę smutny przypadek wykorzystywania bezbronnego dziecka. Z radością informuję, że teraz dziecko jest w dobrych rękach i należycie się rozwija, a obrażenia nie wpłyną na jego dalsze życie – przekazała Jenny Pietersen z Sussex Police.

RadioZET.pl/BBC/DG