Zamknij

Emeryt znaleziony martwy we własnym domu. Aresztowano 14-latkę i 16-latkę

30.09.2019 23:30
Emeryt znaleziony martwy we własnym domu. Aresztowano 14-latkę i 16-latkę
fot. zef art/Shutterstock

Do tragedii doszło w Wisbech, Cambridgeshire (Wielka Brytania). 80-letni mężczyzna został znaleziony martwy we własnym domu. W sprawie o morderstwo policja aresztowała dwie, nastoletnie dziewczynki – w wieku 14 i 16 lat.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

80-letni emeryt został znaleziony martwy we własnym domu w sobotę, w Wisbech, Cambridge – poinformowały brytyjskie media, w tym między innymi dziennik „Daily Mirror”.

Zobacz także

W związku z możliwością popełnienia morderstwa, w sprawie aresztowano kilka osób. Policja zatrzymała dwie dziewczynki, w wieku 14 i 16 lat. Jak jednak podkreślają służby, zdarzenie traktowano jest wciąż jako niewyjaśnione, ponieważ policja oczekuje na wyniki sekcji zwłok, w związku z czym osoby te nie są traktowane na razie jako podejrzane.

Aresztowano dwie nastolatki

Jak przekazał dziennikarzom rzecznik policji w Cambridgeshire, zgłoszenie o tragicznym znalezisku wpłynęło na komisariat około godziny 17.00 w sobotę. Funkcjonariuszy powiadomili medycy z pogotowia ratunkowego, którzy stwierdzili zatrzymanie akcji serca u 80-latka, mieszkającego przy Rdinburgh Drive.

Zobacz także

- Mężczyzna po osiemdziesiątce niestety zmarł na miejscu. Na tym etapie śmierć jest traktowana jako niewyjaśniona – podkreślił rzecznik.

Zobacz także

Na początku, policja w związku z dramatycznym incydentem aresztowała więcej osób: trzy dziewczynki w wieku 12,14 i 16 lat oraz 20-letniego mężczyznę. Jak podaje „Daily Mirror”, 12-latka oraz 20-latek zostali zwolnieni, bez podejmowania wobec nich dalszych działań.

14-latka i 16-latka mogły opuścić areszty po wpłaceniu kaucji. W sprawie toczy się szeroko zakrojone śledztwo.

 

RadioZET.pl/Daily Mirror