Zamknij

Jedno zdjęcie zaintrygowało policjantów. Ich przypuszczenia okazały się słuszne [FOTO]

Redakcja
10.03.2018 20:08
Wielka Brytania
fot. Facebook.com / KingsbridgePolice

Czasami wystarczy przypadkowy trop, by policjanci zdemaskowali przestępców. Tak też było w przypadku funkcjonariuszy z Wielkiej Brytanii. Mundurowanych zainspirowała fotografia zimowej scenerii. Na miejscu przekonali się, że ich przypuszczenia okazały się słuszne. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy marihuana powinna być legalna?

Liczba głosów:

Jak podaje portal bbc.com, funkcjonariusze z angielskiego Keighley w hrabstwie West Yorkshire zwrócili uwagę zdjęcie wykonane przez jednego z mieszkańców. Na fotografii widać szeroki dach domu szeregowego pokryty śniegiem. Policjantów zaintrygował punkt, w którym biały puch topniał.

Śledczy postanowili sprawdzić, co jest przyczyną nietypowego zjawiska. Gdy przybyli na miejsce, w domu nie zastali właścicieli. Z wnętrza wydobywał się jednak charakterystyczny zapach. Funkcjonariusze zdecydowali się zajrzeć do środka. 

Zobacz także

Podejrzenia policjantów okazały się słuszne. W domu odkryli nielegalną plantację marihuany. Właściciele lokalu uprawiali tam 322 krzewy konopi indyjskich o wysokości 1,8 metra. Rośliny rosły w 4 sypialniach i w piwnicy.

''Jeśli nam się poszczęści, w nadchodzących dniach spadnie sporo śniegu. Jeśli ktoś zauważy coś takiego, niech da nam o tym znać'' – napisali na Facebooku funkcjonariusze Kingsbridge Police.

Hodowcy marihuany nie przewidzieli, że roztopiony śnieg na dachu domu zdradzi ich nielegalny proceder. Wszystko przez lampy używane do uprawy roślin konopnych, które emitowały mnóstwo ciepła.  

marihuana-1
fot. facebook.com / KingsbridgePolice

RadioZET.pl/BBC/DG