Zamknij

Polski kierowca ciężarówki skazany na 14 lat więzienia

Redakcja
24.03.2018 21:09
Ciężarówka
fot. YouTube screen

Brytyjski sąd skazał dwóch kierowców ciężarówek za spowodowanie wypadku drogowego na autostradzie M1 w Wielkiej Brytanii, w którym zginęło osiem osób. Na ławie oskarżonych zasiadł polski kierowca. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy brytyjski kierowca dostał zbyt łagodny wyrok?

Liczba głosów:

31-letni Ryszard Masierak został skazany na 14 lat, a 54-letni David W. - na trzy lata i cztery miesiące więzienia. Sędzia Francis Sheridan powiedział, że zdarzenie było najpoważniejszym wypadkiem drogowym w Wielkiej Brytanii od ponad 26 lat.

Zobacz także

Do tragicznego zdarzenia doszło 26 sierpnia 2017 roku na autostradzie M1. Polski kierowca znajdujący się pod wpływem alkoholu zaparkował niezgodnie z przepisami prowadzoną przez siebie ciężarówkę na wolnym pasie autostrady. Za ciężarówką Polaka zatrzymał się minibus, w który uderzyła nadjeżdżająca z tyłu inna ciężarówka.

Minibusem podróżowała grupa ludzi. Zginęło sześciu mężczyzn i dwie kobiety, a cztery inne osoby, w tym czteroletnia dziewczynka trafiły w stanie ciężkim do szpitala.

Sędzia Sheridan opisał Masieraka jako "wytrwałego, niezłomnego, jeśli nie bardzo utalentowanego kłamcę", który wykazał "brak wyrzutów sumienia". - To, co próbowaliście zrobić, to obwiniać wszystkich i wszystkich oprócz was - powiedział cytowany przez BBC

RadioZET.pl/BBC/DG