Zamknij

Polski kierowca ciężarówki zabił staruszkę. Brytyjski sąd wydał wyrok

Redakcja
07.04.2018 18:37
Polski kierowca ciężarówki zabił staruszkę. Brytyjski sąd wydał wyrok
fot. Daily Mail screen

Polski kierowca na autostradzie w Wielkiej Brytanii zabił 86-letnią Maureen Smith. Sąd Carlisle Crown Court wymierzył 44-letniemu Jarosławowi M. wyrok 2,5 roku pozbawienia wolności oraz pozbawił go uprawnień do kierowania ciężarówek na kolejne cztery lata - podaje portal ''Polish Express''. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz dogrupy Newsy Radia ZET na Facebooku

44-letni Polak, który stanął przed sądem w Wielkiej Brytanii nie przyznał się do winy i odrzucił zarzuty dotyczące niebezpiecznej jazdy. "To nie była niebezpieczna jazda. Uważałem na drodze" - mówił. "To był tragiczny wypadek. Jestem głęboko zasmucony tym, co się stało. Ciągle jestem w szoku'' - dodał Polak.

Polski kierowca ciężarówki zabił staruszkę

Do tragicznego zdarzenia doszło na trasie A689 w pobliżu miasta Carlisle w Wielkiej Brytanii. Ciężarówka prowadzona przez polskiego kierowcę zjechała na przeciwległy pas ruchu i po chwili czołowo zderzyła się z samochodem, za którego kierownicą siedziała 86-letnia seniorka. Maureen Smith zginęła na miejscu z powodu licznych obrażeń.

Jak ustalili brytyjscy śledczy, polski kierowca powinien był dostrzec nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. Funkcjonariusze sugerują, że 44-latek mógł nie skupiać się na jeździe lub prowadził przemęczony i zareagował zdecydowanie zbyt późno. 

Policyjni specjaliści wyliczyli, że powinien zauważyć Piata Fandę 9.4 sekundy przed tym, jak zareagował, dzięki czemu droga hamowania wydłużyłaby się o 228 metrów i być może do tragedii by nie doszło - pisze ''Polish Express''. 

Zobacz także

Z relacji świadków tragicznego wypadku wynika, że Polak podczas jazdy miał ubrane klapki. Obuwie to nie nadaje się do prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu. 

RadioZET.pl/DG