Zamknij

Pożar apartamentowca w Londynie. Z ogniem walczyło 100 strażaków

Redakcja
26.07.2018 07:43
Wielka Brytania. Pożar budynku mieszkalnego w Londynie
fot. London Fire Brigade/Twitter

Londyńska straż pożarna poinformowała, że udało się jej opanować pożar bloku mieszkalnego w północno-zachodniej części brytyjskiej stolicy. Zniszczeniu uległa duża część dachu budynku. Dwie osoby strażacy wyprowadzili z płonącego budynku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Akcję gaśniczą, do której wezwanych zostało 15 wozów strażackich i około 100 strażaków, zakończono po czterech godzinach krótko po godz. 5 (godz. 6 w Polsce).

Zobacz także

Oprócz dachu mocno zniszczone jest także jedno z mieszkań na czwartym piętrze bloku. Przyczyna pożaru jeszcze nie jest znana, ale strażacy przypuszczają, że ogień wybuchł właśnie na tej kondygnacji.

Z budynku przy Inglewood Road ewakuowano około 50 mieszkańców. Dwóm osobom w wydostaniu się z pierwszego piętra pomogli strażacy. Ewakuowani spędzili noc w pobliskim pubie.

Zobacz także

Jak podało BBC News, wezwane na miejsce pożaru karetki nie zabrały żadnych rannych do szpitali. Według relacji części świadków ogień najpierw pojawił się na czwartym piętrze budynku. W pierwszych chwilach pożaru słup dymu można było zobaczyć z odległości wielu kilometrów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/BBC News/PTD