Zamknij

Rodzice zmienili płeć 3-letniemu dziecku

16.05.2019 17:57

Jak donosi „The Sunday Times”, rodzice z UK zdecydowali o zmianie płci swojego 3-letniego dziecka. To samo postanowił zrobić także drugi ich syn, 7-latek. Sprawa wstrząsnęła Wielką Brytanią.

Rodzice zmienili płeć 3-letniemu dziecku
fot. Papuchalka - kaelaimages/shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wielu ekspertów jest zdania, że rodzice mają toksyczny wpływ na swoje 3-letnie dziecko. Tak samo uważali też pracownicy przedszkola, do którego uczęszczał chłopiec. Pojawiały się skargi m.in. na to, że małżeństwo ubierało 3-latka w ubrania dla dziewczynek. Personel placówki – kiedy liczne prośby z ich strony nie trafiały do rodziców 3-latka – postanowił zgłosić incydent opiece społecznej.

Zobacz także

Sąd nie widzi nic złego w postępowaniu rodziców

Jak wypowiadają się niektórzy eksperci, rodzice mogą stosować szkodliwą manipulacje wobec dziecka, które w tak młodym wieku nie ma jeszcze pełnej świadomości na temat swojej tożsamości. Wśród nich jest między innymi szefowa psychologii klinicznej w Tavistock Centre w Londynie, Bernaderre Wren. Lekarka twierdzi, że na 3-latka mają wpływ rodzice i że dzieci poniżej 10. Roku nie życia nie powinny być poddawane tego rodzaju operacjom.

Zobacz także

Zupełnie innego zdania jest jednak wymiar sprawiedliwości. Sąd w Preston orzekł, że rodzice nie wywierają nieodpowiedniego wpływu na swoje dzieci i  mogą dalej się nimi opiekować. W materiale dowodowym oparto się również na opiniach ekspertów, którzy nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości w sposobie wychowywania dzieci przez parę.

Zobacz także

Wahania dotyczące płci i tożsamości odczuwa również trzecie dziecko małżeństwa.

 

RadioZET/onet.pl/The Sunday Times