Zamknij

Samochód wjechał w pieszych w Newcastle. Policja: to incydent

Redakcja
25.06.2017 13:14
Samochód wjechał w pieszych w Newcastle. Policja: to incydent
fot. Twitter

Co najmniej sześć osób zostało rannych w niedzielę rano, gdy samochód wjechał na chodnik przed ośrodkiem sportu w Newcastle, w północnej Anglii. Incydent najpewniej nie był związany z terroryzmem. Zatrzymano jedną osobę - poinformowała policja.

Seria zamachów w Wielkiej Brytanii. Tragiczny czas na Wyspach 

Lokalne media podają, że w ośrodku sportu trwały obchody kończącego ramadan święta Id al-Fitr, w których uczestniczyły setki ludzi. Według mediów wśród rannych jest dwójka dzieci.

Policja poinformowała, że do incydentu doszło po godz. 9 lokalnego czasu. "Samochód zderzył się z pieszymi przed ośrodkiem sportu Westgate" - napisała policja w oświadczeniu.

- Trwa policyjne śledztwo, by ustalić, co dokładnie się stało, ale na razie incydent ten nie jest traktowany jako terrorystyczny - dodano.

Na miejscu zatrzymano 42-letnią kobietę. Jest ona przesłuchiwana. Policja zaapelowała do świadków zdarzenia, by zgłaszali się w celu złożenia zeznań.

Zobacz także

19 czerwca w Londynie, w dzielnicy w Finsbury Park, doszło do ataku wymierzonego w muzułmanów, gdy kierujący samochodem dostawczym Brytyjczyk Darren Osborne wjechał w grupę wiernych wracających z wieczornej modlitwy w pobliskim meczecie. Zginął jeden mężczyzna, a 10 osób zostało rannych. Wszystkie ofiary to muzułmanie.

Wydarzenia w Finsbury Park były czwartym od marca atakiem w Wielkiej Brytanii określanym przez policję jako terrorystyczny oraz trzecim atakiem, podczas którego wjechano pojazdem w przechodniów. Poprzednich ataków dokonywali islamiści.

RadioZET.pl/PAP/DG